1 | Kościół Szczecińsko-kamieński
Piątek, 19 kwietnia 2024 r. imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa Piątek III tygodnia okresu wielkanocnego

Katedra na żywo

wiecej ...

Fundusze europejskie Wydział Wychowania Katolickiego Wydział Duszpasterstwa Rodzin Ochrona dzieci i młodzieży Duszpasterstwo ministrantów Archidiecezjalne forum pastoralne Apostolat Chorych

Polecamy:

Polecane

Polecane 22 czerwca 2015 10:33 wyświetleń: 13594 S.Z.

VIII Festiwal Muzyki Organowej w szczecińskiej katedrze

Zapraszamy wszystkich miłośników muzyki klasycznej na koncerty kolejnego już, VIII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej 2015 w Szczecinie. Jak co roku organizatorzy z wielką starannością przygotowali program festiwalu dbając o jego wysoki poziom artystyczny. Muzyka organowa prezentowana podczas koncertów festiwalowych obejmuje wszystkie epoki aż po współczesność.

Od 2008 r. festiwal jest samodzielną imprezą wpisaną w kalendarz wydarzeń kulturalnych Szczecina. O randze Festiwalu może świadczyć fakt, iż od ośmiu lat zaproszenia na festiwal przyjmują najwięksi wirtuozi i improwizatorzy organów, tytularni organiści najwspanialszych katedr Europy i świata. Zaproszenie tylu znakomitych muzyków nie byłoby możliwe gdyby nie wyjątkowość bazyliki i jej organów. Katedralne organy to instrument o niespotykanym brzmieniu, konstrukcji i możliwościach, jest jednym ze znakomitszych w Europie, a jego znaczenie stale rośnie właśnie dzięki organizowanemu Festiwalowi.

KALENDARIUM KONCERTÓW

I. 20 CZERWIEC 2015 - godz. 20.00
JÓZEF SERAFIN (Polska) – organy
Pilgrim Children Choir (Korea Płd.)

II. 27 CZERWIEC 2015 - godz. 20.00
Koncert dedykowany LUDZIOM MORZA
WACŁAW GOLONKA (Polska) – organy
Chór Akademii Morskiej w Szczecinie
Chór „Camerata Coral” (Puerto Rico)

III. 4 LIPIEC 2015 - godz. 20.00
TARAS BAGINETS (Rosja) – organy
Chór KwaZulu-Natal Youth Choir (RPA)

IV. 11 LIPIEC 2015 - godz. 20.00
BOGDAN NARLOCH (Polska) – organy
Roman Gryń (Polska) – trąbka

V. 18 LIPIEC 2015 - godz. 20.00
KRZYSZTOF URBANIAK (Polska) – organy
Jakub Kościuszko (Polska) – gitara
Międzynarodowa Młodzieżowa Orkiestra Symfoniczna
Jan Miłosz Zarzycki – dyrygent

25 LIPIEC 2015 - JARMARK JAKUBOWY

VI. 1 SIERPIEŃ 2015 - godz. 20.00
IRENA CHŘIBKOVÁ (Czechy) – organy
Kwartet wiolonczelowy „Visegrad Cello Quartet”
(Czechy-Polska-Słowacja-Węgry)

VII. 8 SIERPIEŃ 2015 - godz. 20.00
ILONA KUBIACZEK-ADLER (USA) – organy
Państwowy Chór im. M. K. Ogińskiego (Białoruś)

VIII. 15 SIERPIEŃ 2015 - godz. 20.00
ULRIK SPANG-HANSSEN (Dania) – organy
Kwartet puzonowy „Tromb Quartet” (Poznań)

IX. 22 SIERPIEŃ 2015 - godz. 20.00
ROMAN SZLAUŻYS (Polska) – organy
Kwartet smyczkowy i wokalistka
„Quinteto ChiaRitta” (Litwa)

X. 29 SIERPIEŃ 2015 - godz. 20.00
DANIEL OYARZABAL (Hiszpania) – organy
„FeelHarmony Quintet” (Szczecin)

Za kontuarem tego instrumentu zasiądą w tym roku wybitni organiści z Danii, Hiszpanii, USA, Czech, Rosji, a także wielu uznanych muzyków z Polski.

W części kameralnej usłyszymy Chóry z Korei Płd., Puerto Rico, Białorusi, RPA i zawsze bardzo sympatycznie przyjmowaną przez publiczność Młodzieżową Orkiestrę Kameralną. Zaprezentują się także zespoły instrumentalne i wokalne.

Serdecznie zapraszamy turystów, melomanowi miłośników sztuki do Szczecińskiej Katedry na wszystkie festiwalowe koncerty, które obywać się będą tradycyjnie w sobotnie wieczory od 20 czerwca do 29 sierpnia 2015 r. o godz. 20.00.

aktualizowano: 2015-08-27 14:39
Wszystkich rekordów:

Polecane:

Marsz dla Życia 2024

W niedzielę 14 kwietnia 2024 r., z Jasnych Błoni w Szczecinie do Bazylika Archikatedralnej przeszedł Marsz dla Życia pod hasłem: "Życie nie zna granic". Uczestnicy nieśli przepisany na płótno dokument papieski, adhortację Jana Pawła II "Ecclesia in Europa". Na zakończenie Marszu, w Bazylice Archikatedralnej, uczestniczący w Marszu administrator apostolski, Biskup Zbigniew Zieliński odprawiona Msza święta, z możliwością podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

Zdjęcia: Małgorzata Machowska-Szewczyk

Słowo i życzenia Biskupa Zbigniewa Zielińskiego na Wielkanoc 2024

Słowo i życzenia Biskupa Zbigniewa Zielińskiego, Administratora Apostolskiego Archidecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, na Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego 2024.

Liturgia Męki Pańskiej - Wielki Piątek 2024

W wielkopiątkowy wieczór Biskup Zbigniew Zieliński przewodniczył Liturgii Męki Pańskiej w Bazylice Archikatedralnej w Szczecinie. Centralnym punktem celebracji jest adoracja Krzyża Świętego, poprzedzona odśpiewaniem Pasji wg św. Jana Ewangelisty. Tego dnia nie sprawuje się Mszy świętej, a po liturgii, w uroczystej procesji, przenosi się Najświętszy Sakrament w monstrancji do symbolicznego Bożego grobu.

Zdjęcia: Jakub Józefowicz

Msze św., kościoły

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska